Toimivan taloudenpidon askelmerkit hallituksille -webinaarissa maanantaina 17.11. klo 17.30–18.30 käsitellään taloyhtiön taloudenpidon työkaluja ja hallituksen roolia.
Milloin taloyhtiön talous on riittävän hyvällä tasolla? Entä mitä tehdä jos näin ei ole? Miten taloyhtiön hallitus voi vaikuttaa asiaan? Muunmuuassa näihin kysymyksiin etsitään vastauksia webinaarin aikana.
Webinaarissa tarkastellaan taloyhtiön hallituksen roolia yhtiön taloudenpidossa. Lisäksi käydään läpi työkaluja ja käytäntöjä, joilla hallitus voi edistää suunnitelmallista ja onnistunutta taloudenpitoa sekä varmistua yhtiön toimintaedellytyksistä tulevaisuudessakin.
Kouluttajana toimii Kiinteistöliiton talous- ja veroasiantuntija Juho Järvinen.
Webinaari on tarkoitettu Kiinteistöliiton jäsentalojen puheenjohtajille ja hallitusten jäsenille. Myös jäsentalojen isännöitsijät voivat osallistua webinaariin.
Ilmoittautumisen jälkeen saat sähköpostiisi vahvistusviestin, jonka lopussa on osallistumislinkki.